Skip links

Felhívás tervezete elérhető!

Ki nyújthat be támogatási kérelmet?
mikro-, kis-, és középvállalkozások (1-249 fő):
• legalább 3 lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel
• éves átlag statisztikai létszám legalább 1 fő a legutolsó lezárt teljes üzleti évben
• Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei.

Milyen tevékenységek támogathatóak?
Önállóan támogatható tevékenységek:
• I. Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek
• 1.1. Az épületek hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteségének csökkentése
• 1.2. Meglévő fűtött és fűtetlen teret elválasztó, nem nyílászáró szerkezetnek minősülő épülethatároló szerkezetek hőszigetelése
• 1.3. Meglévő fűtött és fűtetlen teret elválasztó, nyílászáró szerkezetnek minősülő épülethatároló szerkezetek cseréje / energia-megtakarítást eredményező korszerűsítése
• II. Épületek fűtési, hűtési és használati melegvíz-rendszereinek korszerűsítése
• 2.1. A fűtési, hűtési és használati melegvíz-rendszer primer oldalának vagy a komplett rendszer korszerűsítése
• III. Meglévő beltéri világítási rendszerek energiatakarékos átalakítása
• 3.1. Meglévő régi, elavult beltéri világítási rendszerek korszerűsítése
Önállóan nem támogatható tevékenységek:
• IV. Megújuló energiafelhasználás növelését célzó tevékenységek
• 4.1. Napkollektoros rendszer telepítése a fejlesztésben érintett épület HMV igényének részbeni, vagy teljes kielégítése céljából, és/vagy fűtésrásegítésre és/vagy hűtésre
• 4.2. Brikett, pellet, faapríték, faelgázosító kazánrendszer kiépítése a fejlesztésben érintett épület fűtési és HMV igényének részbeni vagy teljes kielégítése céljából
• 4.3. Napelemes rendszer telepítése hálózati villamosenergia-termelés céljából, kizárólag a fejlesztésben érintett épület és az abban folyó gazdasági-termelési folyamatok villamosenergiaellátásához
• 4.4. Hőszivattyú rendszerek alkalmazása fűtésre és/vagy hűtésre és/vagy használati melegvíztermelésre és/vagy fűtésrásegítésre
• V. Az épületek nyári hővédelmének javítása, árnyékoló- vagy árnyékvető szerkezetek beépítése

Mennyi támogatást lehet igényelni?
• minimum 75 millió Ft, maximum 500 millió Ft

Mikor lehet benyújtani a támogatási kérelmet?
• 2022. április 20. – 2022. május 3. (Tervezet szerint)

Pályázati felhívás tervezete:
www.palyazat.gov.hu/node/74929

Támogatás intenzitása

Az összes elszámolható költség

Támogatást igénylők köre

Azon mikro-, kis-, és középvállalkozások (1-249 fő), amelyek:
• Rendelkeznek legalább 3 lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel.
Éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt.
• Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei.


Jogi forma szerint:
• Kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok.


Gazdálkodási formakód szerint:
• 113 Korlátolt felelősségű társaság
• 114 Részvénytársaság
• 129 Egyéb szövetkezet
• 116 Közkereseti társaság
• 117 Betéti társaság
• 226 Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
• 572 Nonprofit korlátolt felelősségű társaság
• 573 Nonprofit részvénytársaság
• 575 Nonprofit közkereseti társaság
• 576 Nonprofit betéti társaság

Támogatásban nem részesíthetők köre

1. Az ”ÁÚF 21-27” „Kizáró okok listája” c. részben felsoroltak.

Továbbá, az alábbi szempontok bármelyikének teljesülése esetén nem ítélhető meg támogatás azon támogatást igénylő részére:

2. Amely olyan projektet kíván megvalósítani, amelynek tartalma a Felhívásban megfogalmazott célokkal nincs összhangban.
3. Amelynek a saját tőkéje a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján negatív.
4. Amelynek a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján a saját tőkéje a törzstőke (alaptőke) jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent.
5. Amely a jelen Felhívásra benyújtott támogatási kérelmében rögzített projektjének az igényelt támogatási összege meghaladja a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevétel összegét.
6. Amellyel szemben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), illetve az elődszervezete az APEH által indított végrehajtási eljárás van folyamatban a támogatási kérelem benyújtásának időpontjában;
7. Amely a GINOP-4.1.1-8.4.4-16 vagy GINOP-4.1.2-18 kódszámú, GINOP-4.1.3-19 kódszámú vagy GINOP-4.1.4-19 kódszámú vagy jelen Felhívás keretében ugyanazon székhely, telephely vagy fióktelep fejlesztése kapcsán már részesült támogatásban.
8. Amely a GINOP Plusz-1.1.2-21 vagy a GINOP Plusz-1.2.1-21 vagy a GINOP-1.2.3-21 kódszámú felhívás keretében ugyanazon székhely, telephely vagy fióktelep kapcsán már részesült támogatásban a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása vagy energihatékonysági beruházásokat érintő tevékenység vonatkozásában.
9. Amely vállalkozás fejlesztése esetén a fejlesztendő épület energetikai minőség szerinti besorolása legalább egy szintet nem javul DD besorolás alatti épületek esetében.
10. Amely vállalkozás vagy amelynek a 651/2014/EU rendelet 1. számú melléklete alapján meghatározott partner vállalkozása jelen Felhívás keretében benyújtott támogatási kérelmében szereplő ugyanazon elszámolható költségtételt tartalmazó támogatási kérelmet nyújt be a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében meghirdetett egyéb felhívások kapcsán, kivéve, ha az egyéb felhívás keretében benyújtott támogatási kérelmét visszavonta vagy elutasító döntéssel rendelkezik.
11. Amely mezőgazdasági termelőnek minősül, azaz olyan természetes vagy jogi személy, amelynek a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott, legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételének legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származik.
12. Amelynek támogatással érintett tevékenysége az Európai Unióról szóló Szerződés 1. számú mellékletében (Annex I.) szereplő mezőgazdasági termékek előállítására, feldolgozására irányul.
13. Amely vállalkozás támogatási kérelmében bemutatott projekt megvalósítása a Felhívás 3.4.1.1 14.) pontjában foglaltak alapján kiemelkedően jelentős kockázatot hordoz.
14. Amelynek fejlesztési igénye a dohány és dohánytermékek gyártásával, feldolgozásával és forgalomba hozatalával kapcsolatos beruházásokra irányul.
15. Amely 2019. december 31-én a 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet (Atr.) 6. § (4a) és (4b) bekezdése alapján nehéz helyzetben levő vállalkozásnak minősült, kivéve azt a mikro- vagy kisvállalkozást, amely 2019. december 31-én nehéz helyzetben lévő vállalkozásnak minősült, feltéve, ha a támogatási döntés időpontjában nem áll az Atr. 6. § (4a) bekezdés c) pontja szerinti eljárás hatálya alatt, továbbá az Atr. 6. § (4a) bekezdés d) pontja szerinti körülmény sem áll fenn.
16. Amely esetében a támogatás támogatástartalma az„Állami támogatási intézkedésekre vonatkozó ideiglenes keret a gazdaságnak a jelenlegi COVID-19-járvánnyal összefüggésben való támogatása céljából” című, 2020. március 19-i, C(2020) 1863 final számú európai bizottság közlemény (a továbbiakban: átmeneti közlemény) 3.1. szakasza alapján nyújtott egyéb támogatásokkal együtt vállalkozásonként – a vállalkozás kapcsolt vállalkozásait is figyelembe véve – mezőgazdasági
termékek elsődleges termelésével foglalkozó, valamint a halászati- és akvakultúra-ágazatban
tevékeny vállalkozások kivételével – meghaladja a 2 300 000 eurónak megfelelő forintösszeget.
17. Amely azt a halászati és akvakultúra-termékek piacának közös szervezéséről, az 1184/2006/EK és az 1224/2009/EK tanácsi rendelet módosításáról, valamint a 104/2000/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló, 2013. december 11-i 1379/2013/EU európai parlamenti és tanácsi
rendeletben meghatározott akvakultúra-termékek termeléséhez, feldolgozásához és értékesítéséhez használja fel.
18. Amely azt elsődleges mezőgazdasági termeléshez használja fel.

A pályázat keretösszege, területi korlátozásai és benyújtási határideje

Keretösszeg:
12 milliárd Ft


Területi korlátozások:
• Nem támogathatóak a Közép-Magyarországi régió területén megvalósuló projektek.

Megvalósítási helyszínre vonatkozó követelmények:
• A fejlesztés megvalósulásának helyszíne a támogatást igénylő bejegyzett magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet. A támogatást igénylő csak a bejegyzett székhelyén, telephelyén, vagy fióktelepén valósíthatja meg fejlesztését.
• A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtását megelőzően
legalább 60 nappal kell bejegyzésre kerülnie, továbbá alkalmasnak kell lennie, illetve a projekt eredményeképpen alkalmassá kell válnia a projekt megvalósítására.
• A megvalósulási helyszín akkor tekinthető alkalmasnak, ha a projekt tárgyát képező tevékenység elvégezhető a helyszínen, a projekt megvalósításhoz biztosított a megfelelő infrastruktúra. A megvalósítási helyszín alkalmasságát a támogatási kérelem benyújtásakor fotódokumentációval szükséges alátámasztani. (10 db fotó)
• A támogatást igénylő legfeljebb 1 megvalósítási helyszínt jelölhet meg.
• A megvalósítás helyszínére vonatkozóan a kedvezményezettnek a tevékenység végzéséhez szükséges hatósági engedéllyel/engedélyekkel a záró kifizetési kérelem időpontjában rendelkeznie kell, azokban az esetekben, amikor a támogatásból megvalósuló fejlesztés engedélyköteles tevékenységhez kapcsolódik.
• A beszerzett eszközöket a megvalósítás helyszínéül szolgáló ingatlanra (székhelyen, telephelyen, vagy fióktelepen lévő épületre) kell számvitelileg aktiválni.


Benyújtási határidő:
A felhívásra beérkező támogatási kérelmek a Korm. rendelet alapján egyszerűsített kiválasztási eljárásrend alapján, folyamatos elbírálással kerülnek kiválasztásra.

(Tervezet szerint): 2022. április 20. – 2022. május 3.

A támogatás mértéke, fajtája, összege

Keretösszeg: 12 milliárd Ft
• Várhatóan 24 – 160 db projekt kap támogatást.


Támogatás: minimum 75 millió Ft, maximum 500 millió Ft
Intenzitás: az összes elszámolható költség maximum 90%-a
Szükséges önerő: minimum 10%
Előleg igénylés: a megítélt támogatás 100%-a, legfeljebb 500 millió Ft
Támogatás jellege: előfinanszírozás, visszatérítendő (VT)
• A visszatérítendő támogatás (VT), a támogatott projekt megfelelő teljesítése (projekt megvalósítási időszak) – eredményességi célok elérése esetén részben vagy egészben átalakítható vissza nem térítendő támogatássá (VNT)!


Eredményességi mérés
• A záró kifizetési igénylés elfogadását követően kerül sor a projekt eredményességének visszamérésére, és annak eredményeként kerül megállapításra a tényleges visszatérítendő támogatás összege, melyről a Kedvezményezett a visszamérést követően kap tájékoztatást.
• A tényleges visszatérítendő támogatás összegét legkésőbb az erről szóló tájékoztatás kedvezményezett általi kézhezvételét követő 180 napon belül kell visszafizetnie a Kedvezményezettnek. A visszafizetés vonatkozásában lehetőség van legfeljebb 4 részletben történő törlesztésre.

Eredményesség mérésre egy alkalommal kerül sor a benyújtott projekt esetében (a projekt fizikai befejezését követően benyújtott záró kifizetési kérelem elfogadását követően)

Eredmenyessegimeres_ginop4.1.5-22

Támogatható tevékenységek

Önállóan támogatható tevékenységek:

I. Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek

1. Az épületek hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteségének csökkentése
(Új épülethatároló szerkezetek, nyílászáró szerkezetek kialakítása/építése nem támogatható.)

1.1. Meglévő fűtött és fűtetlen teret elválasztó, nem nyílászáró szerkezetnek minősülő épülethatároló szerkezetek hőszigetelése:
• Támogatott a külső fal, lapostető, padlásfödém, fűtött tetőteret határoló szerkezetek, alsó zárófödém árkád felett, alsó zárófödém fűtetlen pince feletti szerkezetek hőszigetelése és a kapcsolódó munkálatok elvégzése.
• Az épülethatároló szerkezet fűtött tér felé eső oldali szigetelése esetén az energetikai számítást végző szakember részletes szöveges indoklása, és a tervezett szerkezetre vonatkozóan elkészített páratechnikai számítás támogatási kérelemhez csatolása szükséges.
• Amennyiben a funkcióból adódóan a fűtési rendszer helyiségenkénti szabályozása indokolt, abban
az esetben a fűtési rendszer helyiségenkénti szabályozását biztosítani kell.
• Épülethatároló szerkezetnek nem minősülő, fűtött és fűtetlen terek közötti szerkezetek
hőszigetelése nem támogatható.

1.2. Meglévő fűtött és fűtetlen teret elválasztó, nyílászáró szerkezetnek minősülő épülethatároló szerkezetek cseréje / energia-megtakarítást eredményező korszerűsítése:
• Támogatott a fa, fém, vagy PVC keretszerkezetű homlokzati üvegezett nyílászáró, a tetőfelülvilágító, tetősík ablak, homlokzati kapu, bármely homlokzati vagy fűtött és fűtetlen terek közötti ajtó.

II. Épületek fűtési, hűtési és használati melegvíz-rendszereinek korszerűsítése

Fűtési rendszer korszerűsítése esetén egyedi fogyasztásmérőket kell felszerelni az olyan egymástól
elkülönült használatú egységekből álló, illetve az olyan több célra használt épületben (pl.: egy
épületben a lakhatás mellett elkülönülten gazdasági tevékenység is zajlik), amelyben a fűtést/hűtést
központi fűtéssel vagy távfűtési hálózatról, vagy több épületet kiszolgáló központi rendszerről
biztosítják. Amennyiben ez műszakilag nem kivitelezhető, az egyes radiátorok hőfogyasztásának
mérésére egyedi fűtési költségosztókat kell alkalmazni.

1. A fűtési, hűtési és használati melegvíz-rendszer primer oldalának (kazán szekunder csonkjáig), vagy a komplett rendszer korszerűsítése támogatható. Komplett rendszer korszerűsítése esetén az egyes különálló részegységek korszerűsítése önmagában nem támogatható, a teljes rendszer korszerűsítését el kell végezni.

III. Meglévő beltéri világítási rendszerek energiatakarékos átalakítása

1. Meglévő régi, elavult beltéri világítási rendszerek korszerűsítése, és az ehhez kapcsolódó, az igényekhez térben és időben alkalmazkodó műszaki megoldások (pl. szakaszolások, mozgásérzékelők) kialakítása, amennyiben energia-megtakarítást eredményeznek. A világítási rendszerek energiatakarékos átalakítása keretében kizárólag az épület elektromos hálózatának olyan felújítása támogatható, ami kapcsolódik a világítási rendszerek energiatakarékos átalakításához.


Önállóan nem támogatható tevékenységek:
(Csak az önállóan támogatható tevékenységgel együtt támogathatóak – több is választható.)

I. Megújuló energiafelhasználás növelését célzó tevékenységek:
• Kizárólag a fejlesztéssel érintett épület / azonos fűtési körön lévő épületekből álló épületcsoport teljes releváns (kiváltandó energiahordozó) – villamos- vagy fűtési és/vagy használati melegvíz (HMV) előállítási hő – energiaigényének fedezésére szolgáló rendszerek beépítése támogatható. Az épületcsoport olyan egymáshoz közel eső épületek4 együttese, melyeket már a támogatási kérelem benyújtását megelőzően vagy legkésőbb a fejlesztés megvalósulása által egy közös hő- és/vagy villamos energetikai rendszer lát el.
• A háztartási méretű kiserőmű kategóriába tartozó napelemes rendszer támogatása visszwatt védelem kiépítésével lehetséges.
• Kizárólag a hő- és/vagy villamos energia termelői oldal támogatható (biomassza kazán-rendszer esetén: a biomassza kazán szekunder csonkjáig, napkollektoros rendszer esetén: a hőtároló kimenő csonkjáig, továbbá a szabályzáshoz szükséges eszközök; napelemes rendszer esetén az inverter kimeneti részéig). Támogathatóak továbbá a szabályozáshoz és méréshez szükséges eszközök.

1.1. Napkollektoros rendszer telepítése a fejlesztésben érintett épület HMV igényének részbeni, vagy teljes kielégítése céljából, és/vagy fűtésrásegítésre és/vagy hűtésre
• Támogatott a napsugárzás energiatartalmát felvevő berendezés és kapcsolódó szerkezeti- és tartóelemek beszerzése és telepítése, az épületgépészeti rendszerhez való kapcsolódáshoz, rendszerben működéshez szükséges eszközök, berendezések vásárlása és telepítése.

1.2. Brikett, pellet, faapríték, faelgázosító kazánrendszer kiépítése a fejlesztésben érintett épület
fűtési és HMV igényének részbeni vagy teljes kielégítése céljából
• Támogatott a mezőgazdasági fő és melléktermék, kertészeti melléktermék, energianövény, erdészeti fő és melléktermék, faipari és egyéb ipari hulladék és melléktermék vagy ezek vegyes felhasználására alkalmas rendszer beszerzése és telepítése épületgépészeti rendszerhez való kapcsolódás esetén.
• Támogatottnak minősül biomassza kazán vásárlása és telepítése, a kazánhoz kapcsolódó gépészeti elemek a szekunder csonkjáig (pl.: kazánköri szivattyú, fűtési puffertartály, biztonsági szerelvények, tágulási tartály), a kazán kapcsolódása a HMV és a fűtési rendszerhez, az alapanyag előkészítéséhez szükséges rendszerbe épített eszközök, tároló eszközök, berendezések és építmények, füstgáztisztító, porleválasztó, kéményrendszer, hamukihordó, automatikus tüzelőanyag adagoló.

1.3. Napelemes rendszer telepítése hálózati villamosenergia-termelés céljából, kizárólag a fejlesztésben érintett épület és az abban folyó gazdasági-termelési folyamatok villamosenergiaellátásához
• Támogatott a 8 kWp névleges teljesítményt meghaladó napelemes rendszerek (szigetüzem nem támogatott) beszerzése és telepítése; a kapcsolódó szerkezeti- és tartóelemek beszerzése és telepítése, az épület elektromos rendszeréhez illetve a hálózathoz való csatlakozáshoz és a műszakilag biztonságos működéshez szükséges elemek beszerzése és ezek kiépítése; akkumulátorok; mérő- és szabályozó berendezések beszerzése és felszerelése. A napelemes rendszer a fejlesztéssel érintett épület tetőszerkezetén, a megvalósítás helyszínén belül az épülethez kötődő parkolók árnyékoló építményeinek és az autóbeállók tetőszerkezetén, továbbá a megvalósítás helyszínén belül földre telepített tartószerkezetre kerülhet elhelyezésre.
• Napelemes rendszer telepítése esetén a „1.4. Hőszivattyú rendszerek alkalmazása fűtésre és/vagy hűtésre és/vagy használati melegvíztermelésre és/vagy fűtésrásegítésre” hőszivattyú rendszerek alkalmazására irányuló projektelem megvalósítása kötelező.

1.4. Hőszivattyú rendszerek alkalmazása fűtésre és/vagy hűtésre és/vagy használati melegvíztermelésre és/vagy fűtésrásegítésre
• A hőszivattyús rendszerek beszerzése és telepítése.
• A hőszivattyú primer és szekunder oldalának kialakítása, beüzemelése.
• Geothermal Heat Response test.
• Monitoring rendszer (azaz mérő és adatrögzítő műszerek) kialakítása és telepítése, amellyel a COP, SPF értékek számíthatók és ellenőrizhetők.
• A berendezés energiaellátását biztosító energiavételezési és csatlakozási pont(ok) kialakítása.

Támogatásban részesíthető rendszertípusok:
• Földhő-víz hőszivattyús rendszer.
• Levegő-víz hőszivattyús rendszer.

II. Az épületek nyári hővédelmének javítása, árnyékoló- vagy árnyékvető szerkezetek beépítése
E tevékenység kizárólag a
„Meglévő fűtött és fűtetlen teret elválasztó, nyílászáró szerkezetnek minősülő épülethatároló szerkezetek cseréje / energia-megtakarítást eredményező korszerűsítése” projektelem megvalósítása esetén támogatható tevékenység.

• Támogatott olyan mozgatható vagy fix kizárólag külső árnyékolók alkalmazása, amelyek a napfény egy részét igény szerint képesek kiszűrni, de alkalmazásukkal nem jelenik meg a mesterséges megvilágítás használatának igénye, és az épület nyári szoláris terhelését megfelelő mértékben csökkentik anélkül, hogy a téli sugárzási nyereség számottevően csökkenne.
• A szerkezeteket az adott homlokzati oldalon egységes módon szükséges alkalmazni.

Csatolandó dokumentumok listája

Az utolsó egy teljes lezárt (365 napot jelentő) üzleti évi beszámolót, közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok általi jóváhagyását igazoló dokumentumot (pl. jegyzőkönyv, határozat) nem kell csatolni a támogatási kérelemhez, azok a https://e-beszamolo.im.gov.hu honlapon kerülnek megállapításra, a támogatást igénylő felelősségére.


Benyújtáshoz szükséges dokumentumok:

1. A támogatást igénylő törvényes képviselőjének közjegyző által hitelesített aláírási címpéldánya vagy ügyvéd vagy kamarai jogtanácsos által hitelesített aláírásmintája, vagy ezek közjegyző által hitelesített másolata:
A támogatást igénylő részéről eljáró személy(ek) jogosultságának igazolására a következő dokumentumok fogadhatók el:
• Gazdasági társaságok esetén közjegyző által hitelesített aláírási címpéldány vagy ügyvéd vagy kamarai jogtanácsos által hitelesített aláírásmintája, vagy ezek közjegyző által hitelesített másolata.
A becsatolt aláírási címpéldánynak/ügyvéd vagy kamarai jogtanácsos által hitelesített aláírásmintának alkalmasnak kell lennie a cégszerű aláírás ellenőrzésére.

2. Épületenergetikai mellékletek:
• Az épület beruházás megvalósítását megelőző (kiinduló) állapotára vonatkozó, tanúsító program használatával készített – 176/2008. (VI.30.) Korm. rendelet szerinti – hitelesített energetikai tanúsítvány a 7/2006. (V.24.) TNM rendelet szerinti számítással, mely a CO2 kibocsátási értékeket tartalmazza.
• Az energiahatékonysági beruházás megvalósítását követő (tervezett) állapotot rögzítő, tanúsító program használatával készített 7/2006. (V.24.) TNM rendelet szerinti számítás, mely a CO2 kibocsátási értékeket tartalmazza.
• A 7/2006. (V.24.) TNM rendelet szerinti számítások készíthetőek egyszerűsített vagy részletes módszerrel, azonban a megelőző (kiinduló), és a beruházást követő (tervezett) állapot azonos számítási módszer szerint kerülhet meghatározásra.
• Egyéb megújuló technológia fűtésrásegítési, vagy hűtési célú telepítésének önálló támogatásra irányuló támogatási kérelme esetén szükséges az épület kiinduló állapotára, valamint a fejlesztés utáni tervezett állapotra vonatkozó energetikai tanúsítvány csatolása.
• Energiahatékonyság-növelés önálló támogatását célzó fejlesztések esetében elegendő mellékelni a kiinduló állapotra vonatkozó tanúsításokat.
• Amennyiben a fejlesztés épületcsoporton valósul meg, abban az esetben az első két pontban foglalt mellékleteket az épületcsoportot alkotó épületekre vonatkozóan külön-külön szükséges elkészíteni és csatolni.

3. Fotódokumentáció: A támogatási kérelem szerinti fejlesztés előtti állapotot bemutató teljes körű fotódokumentáció. A melléklet terjedelme épületenként maximum 10 db kép a fejlesztéssel érintett épületekről, szerkezetekről, elemekről.

A felsorolt mellékleteket a támogatási kérelem elkészítésekor kell csatolni! A támogatást igénylő adatait tartalmazó Nyilatkozat c. dokumentum példányát pedig a támogatási kérelem véglegesítése és lezárása után az elektronikus kitöltő program fogja generálni, így az a csatolandó mellékletek között nem került felsorolásra. Tehát a Nyilatkozatot a véglegesített adattartalmú támogatási kérelemhez kapcsolva, együtt, elektronikusan kell benyújtani a kitöltő program által küldött utasításoknak megfelelően.

Kérjen előminősítést a pályázatra!

Az előminősítés során megállapítom, hogy megfelel a pályázat által támasztott alapkritériumoknak, vagy sem.

Kérjen árajánlatot a pályázatírásra!

Az árajánlatot elküldöm önnek emailben.